Setkání čtvrtého trojročí naší školy dne 5.10.2023

Asi vás napadlo, jaké čtvrté trojročí? Hned to vysvětlím. Naši bývalí žáci devátých tříd, dnes již studenti středních škol v rozpětí prvního až třetího ročníku se rozhodli uspořádat společné setkání ve své bývalé základní škole, spolu s mentory a průvodci. Setkání se uskutečnilo na terase školy. K povídání jsme si společně ugrilovali nějaké pochoutky, aby nám to povídání lépe šlo.

17. 10. 2023| ScioŠkola Praha 6
IMG 20231005 152742

Nakonec se sešla bezva směsice žáků bývalých devátých tříd, které před třemi lety tvořily třetí trojročí. Nedostavilo se jen několik spolužáků, kteří poslali alespoň vzkazy.  Průvodci se kromě Martiny na mateřské dostavili všichni, včetně mě a Johanky. A vyprávět bylo co. 

A co jsme se od studentů dozvěděli? Namátkou od dvou stavařů v různých ročnících, jak je baví mechanika a matematika, od studentů na gymnáziích, jak se vypořádali s chemií a jinými strašáky.

Někteří měli, nebo mají problém s autoritativním přístupem některých profesorů, ale nikdo si nestěžoval, že by to nakonec nezvládl.

A my, jako jejich bývalí průvodci jsme si užívali jejich přítomnosti a viditelného růstu, kterého na dalších školách dosáhli. A také jsme si uvědomili, jak jsou nám tito skvělí mladí lidé blízcí. 

Často zaznělo od těch, kteří nestudují dále na Scio střední škole, že jim Scio prostředí chybí. Společně s nimi jsme také probírali nápad rozšíření naší školy o ročníky školy střední, aby bylo možné ve studiu pokračovat pro zájemce automaticky. Je to společný nápad průvodců a vedení, které profesi učitelů na gymnáziu a průmyslové škole v minulosti vykonávalo. Ale k této vizi bude další článek, který na web doputuje spolu s dotazníkem na vás, rodiče.