Lyžák

Pozdrav

17. 2. 2022| Scioškola Praha 6

První den na lyžáku
Milí rodiče, první den na lyžáku jsme začali výstupem k chatě. Počasí bylo slunečné. Po příchodu jsme se ubytovali a šli jsme na oběd. Poté jsme si vyzvedli skialpinistické vybavení a hráli si ve sněhu. K večeři byly buchtičky se šodó. Byl to super den, napíšeme zas zítra.

Druhý den lyžáku
Den jsme započali s ranní rozcvičkou.
Po snídani jsme se učili, jak se skialpami zacházet a hned potom jsme se vydali na trať.
Někteří jedinci na začátku protestovali, ale potom se smířili s tím, že není druhá možnost. XD
Když jsme měli plná bříška, tak jsem se pustili na sjezd a hodinu a půl jsme lyžovali. Nebojte, nikdo nepřišel k fatálnímu úrazu.
A teď píšeme z pohodlí boudy.

Třetí den lyžáku
Drazí rodiče,
dnes jsme všichni šli na celodenní výlet. Byli jsme rozděleni do 4 skupin.
Jezevčíci: Šli jsme od chaty nahoru k Petrovým boudám. Cesta byla velmi zajímavá, protože byl vichr a mlha. Když jsme dorazili k Petrovým boudám, zašli jsme se schovat do útulny. Pak jsme sjeli dolů a svezli se dvakrát vlekem nahoru, protože to byla super sjezdovka. A potom jsme už jen dojeli zpátky do chaty.
Kolie: Šli jsme nejdelší trasu, protože hodně silně foukalo. Došli jsme na vlek, který byl velmi rychlý a zábavný.
Sněžnice: Šli jsme polovinu cesty s jezevčíky. Cestou zpátky jsme šli stejně jenom jsme si to trochu prodloužili.
Vlčáci: Naše skupina se vydala na cestu po hřebenech, kam měli namířeno i Kolie. Při cestě nahoru jsme si mysleli, že to snad už horší být nemůže. To foukání bylo hodně silný, ale šli jsme, a nakonec se nám po hodině podařilo dostat na hřebeny. A ze hřebenů jsme si dali krátký sjezd k Petrovým boudám. Tam jsme si snědli svačinu a vydali se na nedaleký vlek. Ten jsme si dvakrát vyjeli a hned potom jsme najeli na cestu, po které jsme dojeli zpátky do chaty.

Všichni jsme si to moc užili. A až do večeře jsme měli volno.

Mějte se krásně, skládejte básně a ahoj!