Video newsletter - Novinky ze Santinky

Díl 7. Po prázdninách - 1.10.2023

To je náš video newsletter, který vychází každý první den v měsíci, a ve kterém se dozvíte ty nejžhavější novinky z naší ScioŠkoly.

1. 10. 2023| Matyáš Suchý
Náhleďák #7

Video

Podívejte se na sedmý díl našeho seriálu Novinky ze Santinky, který vychází každý měsíc a dozvíte se více o fungování naší ScioŠkoly.


Článek

     Vážení a milí rodiče a vůbec všichni přátelé ScioŠkoly Dejvice, vítáme vás v novém školním roce a to znamená, že i v nové sérii Novinek ze Santinky. Pokud správně počítáme, tak už je to třetí série, opět o něco profesionálnější a to hlavně díky Matymu Suchému, kterému tímto moc děkujeme a díky kterému sedíme tady v našem fungl novém nahrávacím studiu.

     Co jsme zažili. Začneme tím, že jsme se vrátili z adapťáku minulý týden a máme spoustu a spoustu ztrát a nálezů. A pokud vám tedy něco chybí nebo naopak přebývá, mrkněte se prosím do poličky v šatně a vyberte si svoje kousky. Je to škoda, když se tam válí.

     Zároveň chceme poděkovat všem rodičům, kteří se propojili s Pavlem Spanilým a kteří nabídli svoje témata, ve kterých jsou mistři, že je budou provázet v projektech. Je to skvělá příležitost. Pokud je mezi vámi ještě někdo takový, prosím kontaktujte Pavla. Děkujeme.

     No a když už jsme u těch projektů, tak tento čtvrtek začala nová fáze projektů. Zatím si je organizují průvodci v rámci svých trojročí, ale v dalších etapách už to bude jinak. A jenom pro příklad naši studenti třetího trojročí si sami vybírají témata, se kterými by se chtěli seznámit, a tak se v tom úvodním projektu mohou seznámit s chemií, s architekturou a s historií.

     V letošním roce opět navazujeme spolupráci s projektem Trenéři do škol, v rámci kterého si děti zkouší různé sporty pod vedením trenérů. Dneska například první trojročí mělo florbal a bylo to moc fajn. A tak se těšíme, co dalšího budou moci vyzkoušet.

     A protože kontinuita je velmi důležitá, tak navazujeme i na Dobronauty z loňského roku. Ve druhém trojročí jsme odstartovali hvězdný tým.

     A já tu mám pro vás teď dvě pozvánky. První se týká statečných a otužilých bytostí, které si letos opět bere pod křídla Pavel Spanilý. Takže pokud by vás zajímalo otužování, tak každý pátek ho Pavel bude pořádat. Všechny informace se dozvíte ve zprávě, kterou posílal přes Edookit, tak určitě mrkněte.

     A druhá pozvánka je pro ty z vás, kdo byste si rádi popovídali neformálně o tom, co vás ve škole těší nebo tíží, nebo naopak co vás zajímá. A tak jednou za dva měsíce bude naše vedení posílat pozvánku na setkání v blízké hospodě. A budeme moc rádi, když se tam spolu potkáme.

     Vlastně Markét, my tady máme, ona není vidět, ale máme tady velmi milou návštěvu. Můžeš nám ji představit? Máme tady čtyřměsíční návštěvu Luisu, která tady nejspíš s náma na natáčení bude, Tak ty zvláštní zvuky, které se občas zřejmě ozývají, jsou její.

     Tak a to je od nás všechno. Děkujeme vám za vaši přízeň a těšíme se na další setkání. Mějte se krásně. Na shledanou.

Johana Codlová a Markéta Doubnerová Sedláčková

Přepsal a natočil: Matyáš Suchý