Video newsletter - Novinky ze Santinky

Díl 4. Kultura a návštěvy - 1.4.2022

To je náš video newsletter, který vychází každý první den v měsíci, a ve kterém se dozvíte ty nejžhavější novinky z naší ScioŠkoly.

1. 4. 2023| Matyáš Suchý
Miniatura (1)

Video

 

Podívejte se na čtvrtý díl nového seriálu Novinky ze Santinky, který vychází každý měsíc a dozvíte se více o fungování naší ScioŠkoly.


Článek

     Vážení diváci a příznivci dejvické ScioŠkola, vítejte u čtvrtého dílu Novinek ze Santinky.

     Co jsme zažili, přijely k nám děti ze slovinské školy. A také k nám přijely děti z Chříčské školy do 1. trojročí a se kterými doufáme, že navážeme dlouhodobější spolupráci a vypravíme se my za nimi na konci školního roku.

     A teď vás seznámíme, co zažívala jednotlivá trojročí. Začnu tím třetím, nejstarším. Deváťáci zažívají intenzivní přípravu na přijímací zkoušky, dokonce byli na zkouškách na nečisto v jiné budově, v budově ČVUT, kde je dozoroval neznámý člověk, takže opravdu to byla taková trošku stresující záležitost.

     7. a 8. třída se nestresujícím způsobem zúčastnila pilotáže hry, kterou vyvíjí Scio ve spolupráci s ČVUT. Jde o počítačovou hru, která zkoumá jak se děti učí. Zajímavá zkušenost.

     Druhé trojročí chystá velikonoční workshop a zároveň se už připravuje na adaptační pobyt, který sice je až v červnu ale je potřeba udělat hodně věcí. No a co první. A ještě jsi chtěla určitě říct, že se to bude odehrávat v divokých Krkonoších na Medvědích budách.

     A v 1. trojročí jsme navázali na loňskou dobrou zkušenost s měsícem literatury a pozvali jsme si autorku knih Markétu Pilátovou a zároveň nás ještě čeká workshop s nakladatelstvím Baobab s Dagmar Urbánkovou. Tak se moc těšíme.

      No a já jsem chtěla ještě připomenout dvě radostné události, narodily se nám další dvě Scio děti, Martině syn Ondra, se kterým už přišla na návštěvu, a minulý týden naší psycholožce Gábině se narodila dcera Matilda, přejeme jim hodně štěstí a lásky. A spokojený život. To samozřejmě.

     No a předminulý týden jsme byli na pivu s rodiči, rodičů tam bylo sice málo, ale zase jsme řešili důležitá témata jako neschopnost Edookitu, jako informačního systému, ale naši tatínkové, kteří jsou odborníci na IT technologie řekli, že s tím stejnak nic neuděláme. Pak jsme se bavili o tom, jakým způsobem probíhá tělocvik ve třetím trojročí a k čemu jsou adaptační pobyty. Naštěstí tam byli naši průvodci, takže to mohli na místě hnedka vysvětlovat.

     Já ještě dodám, že na konci března jsme měli 2. letošní konferenci projektů a prezentace byly myslím na velmi skvělé úrovni. A jenom připomenu, že v naší škole to funguje tak, že vlastně každý má povinnost jednou za rok odprezentovat svoje zkušenosti z projektů. Je to tak.

     No a v dubnu nás čekají tripartity, budete postupně zváni. Přijďte se dozvědět o pokroku svých dětí od průvodců, ale hlavně od svých dětí.

     A já bych ještě k tomuhle přidala, že pokud vás i mimo tripartitu cokoliv zajímá, trápí nebo prostě chcete vědět, tak určitě se domluvte se svým průvodcem na návštěvě a přijďte se podívat přímo do výuky, protože nám to přijde vždycky nejlepší a potom se můžeme konkrétně bavit o tom co se děje. Dveře jsou otevřené.

     A ještě jsem chtěla říct, že jsme měli celoškolní soutěž Modrý den. Gratulujeme všem vítězům, když to vezmu od nejmladších, tak speciální ocenění dostala přípravka, potom druhá třída, děkujeme. Čtvrťáci a deváťáci, kteří se stali celkovými vítězi a tím tedy získávají právo vymyslet další barvu nebo téma na příští soutěž. No a já jsem ti chtěla říct, že ti to v té modré hezky sluší. Díky, tobě taky.

     Tak hola hola co nás čeká v dubnu, hezky na začátku příští týden od Zeleného čtvrtka máme prázdniny, takže vám přejeme krásné volníčko, krásné kraslice, bohatou pomlázku a zase za měsíc. Na viděnou, těšíme se.

Johana Codlová a Markéta Doubnerová Sedláčková

Přepsal a natočil: Matyáš Suchý