Video newsletter - Novinky ze Santinky

Díl 3. Noví lidé - 1.3.2023

To je náš video newsletter, který vychází každý první den v měsíci, a ve kterém se dozvíte ty nejžhavější novinky z naší ScioŠkoly.

1. 3. 2023| Matyáš Suchý
Miniatura

Video

 

Podívejte se na třetí díl nového seriálu Novinky ze Santinky, který vychází každý měsíc a dozvíte se více o fungování naší ScioŠkoly.


Článek

     Vážení a milí rodiče, vítáme vás u dalšího dílu Novinek ze Santinky. Co nám přinesl únor, únor bílý pole sílí.

     V prvé řadě, zimní výjezd 7. a 8. na Brádlerových boudách v Krkonoších za krásného počasí se vyvedl.

     Za druhé, ve stejném termínu odjeli naši deváťáci na svatý týden, kde se intenzivně připravovali na přijímají zkoušky z matematiky a češtiny. Byla jsem tam také a musím říct, že to vypadá velmi dobře.

     A ve škole ten týden zůstalo jen 1. a 2. trojročí, které si společně uspořádalo masopustní průvod. Děti si vytvářely papírové masky, společně jsme pekli perníčky a preclíky. Naučili jsme se písničku a zatancovat a udělali jsme si průvod k NTKčku a zpátky. Bylo to moc fajn, příjemná akce a myslím, že se vydařila. Vzbudila pozornost ostatních kolemjdoucích.

     A další věc, která je pro naši školu velmi důležitá. Máme už uzavřené zápisy do 1. třídy, o naši školu je velký zájem. Nabrali jsme 18 dětí a na hodně dětí se prostě nedostalo, nedá se nic dělat. Nás zase těší, že naše škola má takovouto lepší pověst. To rozhodně.

     Naše odvážná průvodkyně Eva spolu s dětmi rozjíždí školní časopis Umpalumpa, kde se objeví články, které děti napíšou podle svých samorostů nebo třeba z hodin češtiny, a tak. Takže rozhodně se moc těšíme, držíme palce, aby se tento projekt podařil.

     No a stejná odvážná průvodkyně Eva připravuje knížku s detektivními příběhy, které píšou naše děti. Ta kniha vyjde tiskem a její název je zatím ještě tajný, ale možná bude třeba Mrazivé příběhy nebo Příběhy z ledničky. Uvidíme.

     Zároveň dobrá zpráva, že nás tým byl obohacen o mužskou energii, máme nové posily Karla a Matěje do 1. 2. trojročí. Nás to těší a moc se na ně těšíme.

     Přistoupily k nám také tři děti do vyšších trojročí, tak jim přejeme, aby se jim u nás líbilo.

     A co nás čeká v březnu? Březen zdánlivě vypadá, že se nic dít nebude, ale hnedka na začátku se děje velká věc. Přijedou k nám totiž na výměnu slovinské děti ze školy v Lublani, která se jmenuje Lila. Naše děti tam byly v prosinci a Slovinské děti přijíždí příští týden, to znamená 7. března k nám do Prahy a stráví tady s námi několik dní.

     Tak a to je asi všechno. My vám milí rodiče přejeme hezký zbytek dne. A těšíme se příště. Krásné jarní dny, a na shledanou.

Johana Codlová a Markéta Doubnerová Sedláčková

Přepsal a natočil: Matyáš Suchý