Video newsletter - Novinky ze Santinky

Díl 2. Spolupráce - 1.2.2023

To je náš video newsletter, který vychází každý první den v měsíci, a ve kterém se dozvíte ty nejžhavější novinky z naší ScioŠkoly.

1. 2. 2023| Matyáš Suchý
#2 Miniatura 1.1.1

Video

 

Podívejte se na druhý díl nového seriálu Novinky ze Santinky, které vychází každý měsíc a dozvíte se více o fungování naší ScioŠkoly.


Článek

Vážení a milí rodiče, vítáme vás u druhého dílu našeho informačního seriálu Novinky ze Santinky.

     Co se aktuálně děje u nás ve škole? První trojročí chystá vždy ve středu pravidelnou kavárnu. Ta probíhá ve čtvrtek. Jedna část dětí ve středu peče, a druhá část dětí potom ve čtvrtek prodává. Pak to vždy reflektujeme a dohodneme se s dětmi, co chtějí s výtěžkem udělat. Vám rodičům děkujeme, že přicházíte, že jste trpěliví a že něco i přinesete na zub.

     Další důležitou věcí je navázání spolupráce se slovinskou školou z Lublaně, která se jmenuje Lila. Je dost podobná té naší, svým zaměřením, svojí vizí. V prosinci tam vyjela první naše skupinka ze třetího trojročí. V březnu přijede zase skupinka lublaňských dětí k nám do školy. A moc se na ně těšíme.

     U spolupráce ještě zůstaneme, protože jsme navázali také spolupráci s malinkatou tuzemskou školou, která se jmenuje Pivoňka a je z obce Chříč. Tato spolupráce bude zaměřená hlavě na 1. a 2. trojročí a moc se na ně těšíme, protože Pivoňka se dostala i do časopisu Respekt.

     A co nás ještě čeká, co aktuálně prožíváme? Prožíváme pololetní hodnocení a 1. února nastává den jinak, čili škola bude ve vašich rukou, v rukou rodičů. Loni to byla skvělá příležitost pro vás, pro rodiče, zjistit jaké jsou naše děti a jaké je to s nimi pracovat.

     A pak jsou jenom pololetní a jarní prázdniny. A co nás čeká po nich? 7. a 8. třída pojedou na zimní lyžařský kurz do Krkonoš a 9. třída bude mít svatý týden, věnovaný intenzivní přípravě na přijímací zkoušky.

     A to je zatím vše. My se moc těšíme na další díl, mějte se krásně, a ať vám nový rok přinese jen samé dobré zprávy.

Johana Codlová

Přepsal a natočil: Matyáš Suchý