Video newsletter - Novinky ze Santinky

Díl 1. Úvod - 24.11.2022

To je náš video newsletter, který vychází každý první den v měsíci, a ve kterém se dozvíte ty nejžhavější novinky z naší ScioŠkoly.

24. 11. 2022| Matyáš Suchý
Miniatura - Novinky ze Santinky - #1 Úvod

Video

 

Podívejte se na první díl nového seriálu Novinky ze Santinky, které vychází každý měsíc a dozvíte se více o fungování naší ScioŠkoly.


Článek

          Vítáme vás po dlouhé pauze opět u Novinek ze Santinky. V této době je to mnohem profesionálnější a krásnější, takže děkujeme hlavně Matymu za pomoc s natáčením.

          V prvé řadě bychom rádi poděkovali všem co vyplnili dotazník o Novinkách ze Santinky a z analýzy výsledků víme že vás Novinky zajímají přibližně jednou za měsíc, což nás těší a občas byste byly rádi kdybychom si pozvaly nějakého hosta. Nejvíce vás zajímají informace, aktuality z dění školy a nebo taky shrnutí ze setkání rodičů kde jste nemohly být, takže my děkujeme za podměty a určitě toto zahrneme do Novinek. Nás to velmi těší a protože nás i tyto věci hodně baví. Já jsem Markéta a já Johanka. Tak a teď pojďme k aktualitám.

          24. listopadu, významný den, protože se odpoledne konal ve ScioŠkole Scio Film Festival, kde se uvádí filmy, které točili naše děti (Znělka k 1. filmovému festivalu 2022 ve ScioŠkole Praha 6 | Youtube), další velká akce po Scio plesu což je další významná akce letošního roku (Scio ples 2022 | Youtube). Uvidíme co bude dál.

          Pak bych vás ráda pozvala na neformální setkání s rodiči a vedením které se bude konat 6. prosince od 17. hodin na místě zvaném Pivní jistota. Je to již druhé neformální setkání. Téma žádná nemáme předem připravena, ale věříme, že si příjemně popovídáme. Přijďte!

          A já pozvání zakončím pozvánkou na adventní kavárnu která proběhne 21.12. (přesunuto z 22.12.) v odpoledních hodinách u nás ve škole a bližší informace brzy pošleme e-mailem, tak abyste s tím mohly počítat a prozatím si tento datum mohli poznamenat do kalendáře. A budeme moc rádi, když doraíte v ojném počtu.

          Tak a to co bych ráda zmínila dál, je že právě ve čtvrtky večer můžete sledovat na Primě seriál K Tabuli (K TABUL! - Josef Středula - Film o filmu | Youtube), jehož první díl se odehrál právě v naší škole. Kde děti vedli diskusi s panem Středulou. Byla to zajímavá podívaná. A vy co jste to nestihly, si můžete zdarma udělat účet na IPrima a tam se na debatu podívat zpětně. My už jsme se bavily z několika lidmi, kteří pořad viděli a obdivovaly naše děti. Takže rozhodně to zhlédněte!

          A to je vlastně všechno, tak se s vámi loučíme a zase za měsíc. Nahledanou.

Markéta Sedláčková Doubnerová a Johana Codlová

Přepsal a natočil: Matyáš Suchý