Václav Louda

klubák

vaclav.louda[zavináč]scioskola.cz

Celý život mě baví se učit. Můj problém však byl, že všechny vzdělávací instituce mě chtěly hlavně testovat a učení bylo vedlejší. Jako malý jsem si říkal, že to všechno, co se nelíbí nám dětem, se přece nemohlo líbit i dnešním dospělým, a je od nich tedy nefér, že nás v tom nechají, když vědí, že jich se to již netýká. Mám tedy velkou radost, že můžu být součástí Scioškoly, která na učení se a objevování klade důraz.

Chci dětem pomáhat se rozvíjet, inspirovat je a podporovat je v hledání nových vlastních cest. Skvělé na tom je, že to samé ony dělají nevědomky pro mě. Těším se tedy na to, že konečně budu patřit do školy, kde se můžu neomezeně učit, a že můžu mít pocit, že to celé má smylsl. A kdo říká, že ti malí toho mají méně co říci, než mnozí ti velcí?