Pavla Kafková

průvodkyně v klubu

pavla.kafkova[zavináč]scioskola.cz

Pracuji ve školním klubu a se sedmáky se potkávám na samorostu. Ráda si s dětmi zahraju deskovou hru, prohlédnu knížku, popovídám si.

Před rokem jsem navštívila scioškolu na Praze 9 a od té doby jsem snila o tom, že jednou budu v takové scioškole pracovat. Okouzlila mě svoboda spojená s odpovědností, velký prostor pro tvořivost, nové nápady, ochota dětí i dospělých vycházet vzájemně vstříc potřebám. Tonucci ve své knize Vyučovat nebo naučit píše, že když pedagog přijde ve svůj první pracovní den do školy, začne učit přesně tak, jak on sám byl ve škole učen. Chtěla bych tohle v sobě změnit. Navzdory tomu, jak jsem se celý život ve škole učila a jak se vyučuje na univerzitě, kterou navštěvuji, chtěla bych se stát pedagogem, který k vyučování přistupuje kreativně, s otevřenou myslí, a s vědomím, že ví, co dělá a proč to dělá.

Dřevěné divadlo ve ScioŠkole

Dřevěné divadlo s Honzou Hrubcem navštívilo naši školu. Sledovali ho se zájmem prvňáčci až třeťáčci. Vlastně sledovali pohádku …

… O princi z knížky
Pohádek je velká spou..