Michaela Tůmová

průvodkyně

michaela.tumova[zavináč]scioskola.cz

Konzultační hodina pro rodiče: čtvrtek 14:00 – 15:00

Vždycky mě zajímalo mnoho věcí, ráda objevuji, učím se, žasnu a kladu si otázky. Obohacuje mě setkávání s inspirativními lidmi, různými přístupy k životu. Neumím si představit svůj život bez dobrých vztahů, silných zážitků a výzev, které mě posouvají vpřed. Žiji aktivně a dělám věci z přesvědčení. Věřím, že to všechno nás čeká ve ScioŠkole. Těším se, že škola bude pestrá, plná života, vzájemné inspirace a spolupráce dětí, průvodců a rodičů. Každý z nás je jiný a může přinést něco jedinečného, když má možnost upřímně se projevit. Těším se na svět dětí, jejich bezprostřednost, nadšení a to, že se s nimi člověk neustále učí.

Myslím, že každý je schopen velkých věcí, když mu dávají smysl a naplňují ho. Chtěla bych s dětmi objevovat, co je pro ně jejich nejbytostnější tíhnutí, a dodat jim odvahu jít za jejich sny. Spolu s tím bych s dětmi ráda poznávala i věci, které třeba nikdy dělat nebudou, ale ukážou jim komplexnější pohled na svět.

Do ScioŠkoly přináším svou vášeň pro pohyb, divadlo, hudbu, výtvarné umění, environmentální témata a přírodu. Budu zde rozvíjet své pedagogické zkušenosti z tradiční školy i z řady volnočasových aktivit pro děti. Tradiční škola je často orientována hlavně na intelektuální dovednosti. Já bych chtěla zapojovat s dětmi vyváženě i pravou mozkovou hemisféru – tvořivost, emoce, fantazii, intuici, soft skills. Před jakýkoli výkon bych chtěla stavět to, aby z dětí vyrostli dobří a šťastní lidé.