Jan Prokopec

průvodce pro tělocvik, projekty a pobyty v přírodě

jan.prokopec[zavináč]scioskola.cz

Konzultační hodina pro rodiče: čtvrtek 14:07 – 15:07

Proč pracuji ve ScioŠkole?

Protože chci, aby má práce měla přesah, a vidím vliv Scioškoly na mé vlastní děti. Moc se mi líbí možnost dětí zapojit se do fungování celého chodu školy a důraz na jejich zodpovědnost, samostatnost a na to, aby pochopily, proč věci dělají, ne jenom proto, že to po nich někdo chce. A v neposlední řadě oceňuji možnost pracovat ve skvělém týmu, kde se navzájem inspirujeme.

Od dětství jsem rád v pohybu a miluji hory. Jako bývalý profesionální voják mám za sebou několik kurzů pro přežití a zkušenosti s pobytem v přírodě za každého počasí. Ve ScioŠkole povedu kroužek pro fyzické hry tátů s jejich dětmi. Mimo práci průvodce jsem facilitátorem večerů pro muže v Praze, organizuji Taťkárium, pracuji pro Mužský kruhu, podílím se na projektu Škola kojota. Práce s chlapi a dětmi mě prostě baví a nabíjí.

Mým záměrem je, aby děti objevily radost z pohybu a na tělocvik se těšily. Zároveň, aby pomocí pohybu poznávaly své hranice, měly možnost je v bezpečném prostoru, a s mojí podporou, pomalu posouvat dál. V neposlední řadě je chci vést k tomu, aby se naučily spolupracovat jako tým a navzájem se podporovaly.

Dřevěné divadlo ve ScioŠkole

Dřevěné divadlo s Honzou Hrubcem navštívilo naši školu. Sledovali ho se zájmem prvňáčci až třeťáčci. Vlastně sledovali pohádku …

… O princi z knížky
Pohádek je velká spou..