Náš tým

Jan Táborský

ředitel

+ 420 702 717 341

jan.taborsky[zavináč]scioskola.cz

Konzultační hodina pro rodiče: pondělí 13:57 – 14:57

Škola je místem radostného poznávání, přátelských setkání a místem, kam se rádi vracíme… Třeba i po letech zavzpomínat si na hezké zážitky a na to, že: „Tady to vše začalo, tady jsem se naučil/a to důležité pro svůj život.“

Přesně takovou školu pomáhám vytvořit a těším se na naše společné zážitky a utváření naší ScioŠkoly. Přináším s sebou hezkou porci optimismu, nadšení hledat nové cesty a cestičky a také touhu hledat netradiční a neotřelou cestu ke vzdělávání. Vytrvalost, utuženou maratonskými běhy, a mnoho úhlů pohledu, vytříbených na mnoha zahraničních putováních cestou necestou…

A budu moc rád, když si všichni společně už brzy řekneme: „Těším se do školy!“ 😉

Jana Codlová

zástupkyně ředitele

+ 420 702 717 342

jana.codlova[zavináč]scioskola.cz

Dominika Macková

zástupkyně ředitele (na dlouhodobé neschopence)

dominika.mackova[zavináč]scioskola.cz

Konzultační hodina pro rodiče: čtvrtek 13:57 – 14:57

Když jsem asi v sedmnácti začala učit děti španělsky, říkala jsem si, že to přeci musí jít i jinak než vyplňováním mezer v textu, a začala jsem se pídit po jazykových hrách. Od té doby jsem nejen nepřestala učit, ale také jsem nepřestala objevovat… Objevovat, že je důležité mít blízký vztah k žákům, že připravená hodina či projekt nejdříve musí bavit Vás jako učitele a potom teprve děti a že nejdůležitější je, aby děti do školy chodily rády a nepřestaly se chtít dozvídat nové věci.

Do ScioŠkoly bych ráda propašovala nejen španělštinu, ale také španělské nadšení a radost ze života.

Anna Koubová Motlová

průvodkyně pro 3. a 4. třídu

anna.koubova.motlova[zavináč]scioskola.cz

Konzultační hodina pro rodiče: úterý 14:07 – 15:07

Rozhodla jsem se pro ScioŠkolu, protože chci něco změnit, být součást toho, čemu věřím. Když jsem neměla možnost do takové školy chodit, chci v takové škole pracovat. Jsem rozhodnuta dělat kreativní, smysluplnou a rozvíjející práci, která pro mě bude výzvou a zábavou zároveň. Pracovat s dětmi je naplňující a rozvíjející nejen pro děti, ale samozřejmě také pro průvodce. Těším se na nespoutanost a svobodu dětí, pestrou práci, tvořivou a domácí atmosféru, rovnocennou spolupráci s dětmi a na skvělý tým.

Již od dětství navrhuji, šiji a maluji. Vystudovala jsem textilní tvorbu a od té doby podnikám jako návrhářka. K tomu jsem také pracovala jako vedoucí zámku Tvrz Orlice, kde jsem mimo jiné vytvářela i zajímavé akce pro děti. Mám ráda tanec, přírodu, cestování, focení, galerie…

Dětem ve škole bych chtěla vytvářet prostředí, ve kterém budou moci nacházet to, co je opravdu baví.

Anna Neumannová

klubačka

+ 420 702 717 344

anna.neumannova[zavináč]scioskola.cz

S dětmi jsem během odpoledne v klubu. Společně vytváříme prostor, v kterém nám je dobře a můžeme v něm dělat to, na co zrovna máme chuť. Chodíme ven, hrajeme deskovky, stavíme města, hrajem vybiku.

Věnuji se mimoškolním aktivitám, snažím se vést děti ke smysluplnému trávení svého času. Rozvíjím u sebe i v dětech respekt k sobě, ostatním a svému okolí a snažíme se řešit konflikty nenásilnou komunikací. Svobodná volba a zodpovědnost dítěte je pro mě důležitější než striktní dodržování pravidel.

Před Scioškolou jsem pracovala v ZŠ Livingston, vystudovala jsem obor Rekreologie na FTK UP v Olomouci. Jsem z Polabí a dojíždím nejraději na rekole.

Beatriz Chmatil

průvodkyně přes úklid

beatriz.chmatil[zavináč]scioskola.cz

 

Soy Venezolana, descendiente Checa y feliz de estar en el país donde nació mi padre….

Me gusta reír y me encantan los gatos y perros…. Soy exigente conmigo misma, responsable y me molesta las injusticias.

 

Jsem z Venezuely, ale v České republice mám předky. Jsem ráda, že jsem v zemi, kde se narodil můj tatínek. Ráda se směji, miluji kočky a psy. Jsem náročná sama k sobě, zodpovědná a nesnáším nespravedlnost.

Elena Jirková

průvodkyně pro 1. a 2. třídu

elena.jirkova[zavináč]scioskola.cz

Konzultační hodina pro rodiče: středa 12:57 – 13:57

Ve ScioŠkole se budu věnovat menším dětem, kde společně budeme objevovat svět čtení, psaní a počítání. Pozvánku jsem zaslala i největším dětským společníkům smíchu, radosti, spontaneitě a zvídavosti.

Miluji cestování, dobré filmy a sdílení s lidmi. Když jsem se jednou zeptala zenového učitele, co má člověk dělat na své životní pouti, aby žil smyslu plný život, řekl: “Dělej věci celým svým srdcem a nikdy neuvěř, že už jsi na něco přišla. Buď otevřená.” A tak z tradičního školství “my dospělí víme” se těším na svět “děti vědí” plný her, povídání, spolupráce a kreativity. Bude mi ctí je v tom doprovázet.

Eliška Grödlová

průvodkyně pro 1. a 2. třídu

eliska.grodlova[zavináč]scioskola.cz

Konzultační hodina pro rodiče: čtvrtek 13:57 – 14:57

Moc se těším na to, že nás všechny bude zase bavit chodit do školy. Že budeme společně poznávat, vyrábět a užívat si všeho, co nás baví. Mám ráda les a ráda se chodím dívat na divadlo, nejraději na loutky. Ráda čtu, nejradši knížky, kde jsou draci a kde se báje mísí s realitou. Z příběhů mám oblíbeného Čaroděje Zeměmoří. Ráda prozkoumávám tajuplnosti literatury a divadla, čemuž jsem se věnovala i na škole. Do ScioŠkoly si přeji přinést radost, bezpečí a doufám, že spoustu dalších zajímavých věcí 🙂 Těším se na dobrodružnou cestu před námi!

Eva Růžičková

průvodkyně pro 1. a 2. třídu

eva.ruzickova[zavináč]scioskola.cz

Konzultační hodina pro rodiče: čtvrtek 13:57 – 14:57

Nikdy bych nevěřila, že se budu těšit do školy tak, jako teď. Jsem ráda, že vzniká nový prostor pro smysluplnou společnou práci, místo netušených možností a živná půda pro hezké a užitečné věci.  Snažím se v životě hledat a poznávat rozmanitost a pestrost a nezabředávat do vyjetých kolejí. Nové ScioŠkole proto přeji, aby taková byla, živá, neotřelá, plná fantazie a tvořivých změn. Budu se snažit, aby byla místem radosti z poznávání a učení, bezpečným a hravým zázemím pro děti i jejich průvodce.

Iveta Štamposká

hospodářka

+ 420 702 717 343

iveta.stamposka[zavináč]scioskola.cz

Jsem moc ráda, že jsem se stala součástí tohoto skvělého projektu. Každé dítě je jedinečné, každé vyniká v jiných směrech. Jsem přesvědčená, že nejdůležitější je probudit a podporovat v dětech zájem o vzdělání, o život. Vzdělání je objevování, vzdělání obohacuje, vzdělání je cesta životem.
Myslím si, že americký humoristický spisovatel Charles Farrar Browne vystihuje nejlépe to, co si myslím, že je pro každou školu důležité: „Průměrný učitel vypráví. Dobrý učitel vysvětluje. Výborný učitel ukazuje. Nejlepší učitel inspiruje.“
Budu nadšená, když každé ráno uvidím ve dveřích rozjasněné a zářící děti, které se těší do školy, ne proto, že dnes mají suplování na matematiku či dějepis, ale proto, že se těší na další projekty a informace, které se dozví, na kamarády a na spolupráci s nimi a svými průvodci.

Jake Rabinowitz

rodilý mluvčí, průvodce pro tělocvik

jake.rabinowitz[zavináč]scioskola.cz

Konzultační hodina pro rodiče: středa 12:57 – 13:57

I am from New York City and have lived in Prague for the last three years playing and coaching baseball. I am looking forward to joining the ScioŠkola family.  I previously worked at a nursery school in NYC with similar academic beliefs.  I believe as a guide in this school we will have the opportunity to erase the fear of failure from our minds, while exploring the world with open eyes and minds, and building character.  As the English guide I will be able to go class to class and be a part of the children’s daily activities while immersing them in English. I also am excited to have the opportunity to run the PE program and share my athletic knowledge with the kids.  We will explore all different sports through the year. Not every kid will be a superstar athlete but we can build a base for everyone to lead a healthy life and still be able to challenge those kids who have higher aspirations.  I look forward to getting to know everyone and building strong, lasting relationships.

Klára Chmelová

klubačka

klara.chmelova[zavináč]scioskola.cz

Jsem rodačka z Dejvic. Studuji magisterský ročník oboru Sociální práce na Karlově univerzitě. Jak už to tak bývá, z věrné účastnice dětských táborů, vyrostla vedoucí, která každé léto již několik let vymýšlí a hraje s dětmi na táborech hry. Ve ScioŠkole mě můžete potkat v klubu, s dětmi moc ráda chodím ven (okolí moc dobře znám), povídám si s nimi a jakožto milovnice sportů si s nimi zahraji vybiku, fotbal nebo cokoli jiného.

Lukáš Hradečný

průvodce pro 5. a 6. třídu

lukas.hradecny[zavináč]scioskola.cz

Konzultační hodina pro rodiče: čtvrtek 13:27 – 14:27

Do ScioŠkoly přicházím z prostředí konstrukční kanceláře, kde jsem byl zaměstnán jako projektant elektrických zařízení kolejových vozidel. Těším se, že v nové práci budu méně sedět a více si hrát.

Z vlastní zkušenosti vím, jak zásadní pro život je ve škole potkat ty správné učitele. Ty, kteří inspirují a nevytvářejí bloky a nechuť k dalšímu objevování. Mým cílem je jednoznačně podporovat děti v zájmu o nové informace a dovednosti, ale především v samostatném přemýšlení. Budu se snažit spoluvytvářet férové prostředí postavené na otevřených a upřímných vztazích. Aby se tak mohlo stát, je nezbytná součinnost dětí, průvodců a rodičů, v kterou pevně věřím.

Rád vycházím do přírody, nechávám narušovat svou komfortní zónu, jezdím vlakem, tiše pozoruji svět kolem sebe, navštěvuji kulturní akce, především pak živou muziku, drbu velké chlupaté psy a pochutnávám si na indické kuchyni. Nemám rád koprovku, násilí a vytahování se.

Ve ScioŠkole budu podporovat rozkvět dětského potenciálu. Mé heslo by mohlo znít: Inspirovat a být inspirován. Je to výzva a těším se na ni.

Markéta Doubnerová

průvodkyně pro 1. a 2. třídu

marketa.doubnerova[zavináč]scioskola.cz

Konzultační hodina pro rodiče: pondělí 13:57 – 14:57

Moc se těším, až budeme s dětmi objevovat svět a společně hledat odpovědi na otázky jako: co se jí v Burkina Faso, jak funguje lišejník nebo jak sestavit budku pro ptáky, co sedají na blízkém stromě. Těším se, že budu pro děti průvodkyně na jejich cestě k poznání sebe samých, toho, co je baví a naplňuje.

Do ScioŠkoly přicházím po klikaté cestě, přes hory a moře, na které jsem se učila o outdoorovém vzdělávání, o rybácích, fjordech, životě na ostrovech a na lodi a o lidech minulých i současných. V batohu si kromě botanických průvodců, kusu provázku a pastelek nesu taky velké nadšení a radost z poznávání všeho nového.

Martu Hlavajová

klubačka

martu.hlavajova[zavináč]scioskola.cz

V ScioŠkole ma môžete predovšetkým stretnúť v Klube kde sa snažíme spolu vytvárať bezpečné a prijemne prostredie. S deťmi chodím von, hrám sa stolové hry, alebo sa rozprávame o našich radostiach a starostiach.

Pred ScioŠkolou som pracovala v kultúrnom centre Stanica Žilina-Záriečie kde som viedla pravidelné výtvarné dielne pre deti od predškolského až tinedžerského veku a spolupodieľala som sa na vytváraní programu pre rodiny s deťmi. Skúsila som si tiež učiť na Žilinskej univerzite Dejiny súčasného umenia a tu v Prahe som pracovala v ZŠ Livingston. Okrem prací v Klube ma môžete stretnúť rôznych ateliéroch kde vediem výtvarné krúžky.

Rada sa učím a objavujem nové veci. Vo svojom voľnom čase sa venujem vlastnej umeleckej tvorbe. S obľubou navštevujem galérie, divadla, prírodu… Mam rada prácu s deťmi, hudbu a pestovanie rastlín.

 

Matouš Krása

klubák

matous.krasa[zavináč]scioskola.cz

Studium na fakultě stavební a hlídání dětí v ranním klubu? Mnoho lidí to nechápe. Já mám rád obojí. Studuji pátým rokem na fakultě stavební ČVUT, mám to kousek do ScioŠkoly, kde mě můžete potkávat právě v ranním klubu. S dětmi pracuji i mimo ScioŠkolu, ať už jsou to tábory či připravování programů pro třídy. Mám rád sporty, proto často s dětmi hraji fotbal a další sportovní aktivity.

Michaela Tůmová

průvodkyně pro 3. a 4. třídu

michaela.tumova[zavináč]scioskola.cz

Konzultační hodina pro rodiče: úterý 16:27 – 17:27

Vždycky mě zajímalo mnoho věcí, ráda objevuji, učím se, žasnu a kladu si otázky. Obohacuje mě setkávání s inspirativními lidmi, různými přístupy k životu. Neumím si představit svůj život bez dobrých vztahů, silných zážitků a výzev, které mě posouvají vpřed. Žiji aktivně a dělám věci z přesvědčení. Věřím, že to všechno nás čeká ve ScioŠkole. Těším se, že škola bude pestrá, plná života, vzájemné inspirace a spolupráce dětí, průvodců a rodičů. Každý z nás je jiný a může přinést něco jedinečného, když má možnost upřímně se projevit. Těším se na svět dětí, jejich bezprostřednost, nadšení a to, že se s nimi člověk neustále učí.

Myslím, že každý je schopen velkých věcí, když mu dávají smysl a naplňují ho. Chtěla bych s dětmi objevovat, co je pro ně jejich nejbytostnější tíhnutí, a dodat jim odvahu jít za jejich sny. Spolu s tím bych s dětmi ráda poznávala i věci, které třeba nikdy dělat nebudou, ale ukážou jim komplexnější pohled na svět.

Do ScioŠkoly přináším svou vášeň pro pohyb, divadlo, hudbu, výtvarné umění, environmentální témata a přírodu. Budu zde rozvíjet své pedagogické zkušenosti z tradiční školy i z řady volnočasových aktivit pro děti. Tradiční škola je často orientována hlavně na intelektuální dovednosti. Já bych chtěla zapojovat s dětmi vyváženě i pravou mozkovou hemisféru – tvořivost, emoce, fantazii, intuici, soft skills. Před jakýkoli výkon bych chtěla stavět to, aby z dětí vyrostli dobří a šťastní lidé.

Miroslava Kozlová

průvodkyně pro 5. a 6. třídu

miroslava.kozlova[zavináč]scioskola.cz

Konzultační hodina pro rodiče: pondělí 14:27 – 15:27

Už od puberty mi všichni říkali, že se ze mě určitě stane učitelka. Možná částečně i ve snaze žít svůj život sama a neplnit představy ostatních, jsem se učitelkou nestala. Teď jsem se ale stala průvodkyní a moc se těším na školu, kam se děti i dospěláci budou těšit.

Do nové ScioŠkoly bych chtěla přinést radost, optimismus a nadšení pro poznávání přírody. Ráda bych také uplatnila své zkušenosti ze skauta a s dětmi si hodně hrála a dělala blbosti, protože vím, že je to kolikrát důležitější než odmocniny, deriváty a částice.

Mým cílem je přispět k radosti dětí ze života tím, že se školy a učení nebudou bát. Pomoct k rozvoji mladých lidí, kteří si budou umět obhájit svůj názor a žít v tomhle krásném, ale občas šíleném světě šťastně.

Paulina Ratowska

asistentka pedagoga pro 5. a 6. třídu, klubačka

paulina.ratowska[zavináč]scioskola.cz

Píšu básně, překládám, dabuji, ale především jsem mámou dvou úžasných kluků. Děti mě fascinují. Jsou zvídavé, tvořivé, neúnavné, odvážné a náležitě drzé – jsou přesně takové, jaké mají být. Každé ráno překročím práh ScioŠkoly a nechávám se nabíjet energii budoucích lékařů, inženýrů, učitelů, hasičů, astronautů, kuchařů, stavbařů a účetních. Za odměnu nabízím přátelství, pochopení, oporu a v případě potřeby pomoc a dobrou radu. Děti se se mnou potkají v klubu a na vycházkách, ale hlavně během vyučovacích hodin pro 5. a 6. ročník. Vystudovala jsem obor Bohemistika na Univerzitě Mikuláše Koperníka v Toruní v Polsku.

Richard Lukáš

školní psycholog

richard.lukas[zavináč]scioskola.cz

Konzultační hodiny: středa 13:00 – 16:00

Mým úkolem na ScioŠkole je snažit se o to, aby se každý žák a průvodce učil naplno a s radostí a měl k tomu odpovídající podmínky – bezpečné prostředí, kvalitní vztahy a psychickou stabilitu. Budu společně s průvodci prozkoumávat, jak lze na podobně demokratické typu školy nabízet a poskytovat pedagogickou psychologickou pomoc a poradenství těm, kteří to nejvíce potřebují. Vedle práce ve ScioŠkole působím také jako školní psycholog na Masarykově ZŠ v Újezdě nad Lesy a jako projektový manažer v o.p.s. EDUin

Jsem aktivním sportovcem (běžky, kolo, běh), instruktorem Prázdninové školy Lipnice, vášnivým saunařem a pěvcem, amatérských astronomem a milovníkem putování s batohy na zádech zimní krajinou.

Koncept ScioŠkoly mě baví a zajímá – jsem zvědavý, jak se budou děti rozvíjet a učit a jak lze tento proces usnadňovat a přenášet do jiných situací a kontextů.

Ruxandra Mocanu

klubačka

ruxandra.mocanu[zavináč]scioskola.cz

I love working on projects with SCIO. I’ve already been involved in two – one dealing with CLIL in the classroom and the other one focused on homeschoolers. Now I’m excited to learn more and help all
the kids in my school develop their English in a fun and engaging way.During my time spent with the kids, I encourage them to learn by playing, by interacting with each other and technology and by using
their creativity to solve problems.

Vít Pavliš

klubák

vit.pavlis[zavináč]scioskola.cz

Jsem lokální patriot z Čisté u Litomyšle, znalec dobré elektronické hudby, duší i praxí skaut. Jsem venkovské dítě a prostřední z 5 dětí, mám 2 starší a 2 mladší sestry, díky čemuž jsem se naučil jaké to je vyrůstat v dětské tlupě a jak si hrát s mladšími i staršími dětmi, v lesích a na louce za naší stodolou. Následně jsem získal praxi jako raubíř na základní škole i gymnáziu v Litomyšli, díky čemuž myslím rozumím tomu, co děti někdy vede k potřebě zlobit. Na studia jsem se přestěhoval do Prahy, v současnosti studuji sociologii a ekonomii na Univerzitě Karlově a pracuji ve výzkumné agentuře. Bydlím kousek od školy, na Hradčanech, kde se rád procházím po podvečerní Letné, nebo brázdím ulice rozhrkanou Favoritkou. Ve volném čase vyrážím s batohem do přírody či na kole na výlet, rád tancuju, rád cestuju (půl roku jsem žil v Portugalsku), rád posedím s kamarády na pivu. Jednou bych chtěl být chovatelem ovcí, správcem horské chaty, kavárníkem, učitelem francouzštiny, teoretikem achitektury, fotografem, nebo nejlépe vším. Než se tak stane, můžete mě ve ScioŠkole potkat 2 dny v týdnu jako odpoledního klubáka. Baví mě být s dětmi venku, vymýšlet jim hry a povídat si s nimi o tom, jak se mají a čím žijí.

Kontakt

Mapa

+ 420 702 717 343