Náš tým

Johanka Codlová

ředitelka

+ 420 702 717 342

johana.codlova[zavináč]scioskola.cz

Konzultační hodina pro rodiče: úterý 13:57 – 14:57

Začalo to všechno mým příchodem do Scio a zakládáním první ScioŠkoly. Z toho období přináším odvahu a otevřenou mysl. Škola je pro mě krajina se spoustou cest, zákoutí a tajemných jeskyň, kudy se děti vydávají. Možná, že budou mít zpočátku trochu strach, ale to k objevování přece patří. Chci jim být zkušeným rádcem, když budou nejistí nebo budou potřebovat pomoc. Chci jim pomáhat dospívat a řešit krkolomné situace, bude-li to třeba. Chci je pochválit a pobídnout k další cestě. A taky s nimi dělat ptákoviny a legrácky, prostě si to užívat.

Miluji knížky, hory, pohyb a taky divadlo a film. O tomhle všem si můžeme s dětmi povídat.

Miroslav Frank

zástupce ředitelky

+ 420 702 717 341

miroslav.frank[zavináč]scioskola.cz

Konzultační hodina pro rodiče: Po 13 – 14 hodina.

Většinu svého profesního života jsem se podílel na vzniku úžasných technických projektů a spolupracoval s vynikajícími konstruktéry a dělníky. Výsledky naší práce vidím denně na ulicích, na obloze, nebo po nich přejíždím, či přecházím. Ale nejkrásnější je potkat některého z mých žáků, což se stává nejčastěji na letišti, mnozí z nich pilotují letadla. Jako učitel technických předmětů jsem kdysi skončil proto, že se mi nelíbil zkostnatělý systém školství.

Dnes se mohu podílet na rozvoji škol, které jsou takovými školami, jaké jsem si představoval. Musím splatit svůj dluh úžasným učitelům, které jsem potkal a kteří byli bílými vránami státního školství a kteří mne naučili milovat poznání bez stresu, ideologických balastů a dali mi nahlédnout do tajemství získávání umění se vzdělávat. Děti jsou úžasné bytosti s báječnými schopnostmi. Mojí ambicí je tyto schopnosti rozvíjet společně s kolegy průvodci v naší ScioŠkole a vytvářet pro ně nejlepší podmínky na jejich cestě k poznávání světa.

Alena Schindlerová

průvodkyně

alena.schindlerova[zavináč]scioskola.cz 

 

Ve ScioŠkole bych ráda s dětmi objevovala jazyky, ať už francouzštinu, španělštinu, češtinu, nebo prostě jenom jakýsi jazyk vlastního já: umění vyjádřit svůj názor nebo přání, komunikovat s ostatními, mít odvahu se projevit. Na společné cestě se určitě setkáme také s muzikou a divadlem, zážitkem a zkušeností, budeme se nořit do světa příběhů a fantazie. 

Svůj volný čas ráda trávím s houslemi či kytarou v ruce, chozením po horách či četbou knihy s šálkem dobrého čaje či kávy v ruce.

Anna Koubová Motlová

průvodkyně

anna.koubova.motlova[zavináč]scioskola.cz

Konzultační hodina pro rodiče: středa 13:30 – 14:30

Rozhodla jsem se pro ScioŠkolu, protože chci něco změnit, být součást toho, čemu věřím. Když jsem neměla možnost do takové školy chodit, chci v takové škole pracovat. Jsem rozhodnuta dělat kreativní, smysluplnou a rozvíjející práci, která pro mě bude výzvou a zábavou zároveň. Pracovat s dětmi je naplňující a rozvíjející nejen pro děti, ale samozřejmě také pro průvodce. Těším se na nespoutanost a svobodu dětí, pestrou práci, tvořivou a domácí atmosféru, rovnocennou spolupráci s dětmi a na skvělý tým.

Již od dětství navrhuji, šiji a maluji. Vystudovala jsem textilní tvorbu a od té doby podnikám jako návrhářka. K tomu jsem také pracovala jako vedoucí zámku Tvrz Orlice, kde jsem mimo jiné vytvářela i zajímavé akce pro děti. Mám ráda tanec, přírodu, cestování, focení, galerie…

Dětem ve škole bych chtěla vytvářet prostředí, ve kterém budou moci nacházet to, co je opravdu baví.

Beatriz Chmatil

průvodkyně přes úklid

beatriz.chmatil[zavináč]scioskola.cz

 

Soy Venezolana, descendiente Checa y feliz de estar en el país donde nació mi padre….

Me gusta reír y me encantan los gatos y perros…. Soy exigente conmigo misma, responsable y me molesta las injusticias.

 

Jsem z Venezuely, ale v České republice mám předky. Jsem ráda, že jsem v zemi, kde se narodil můj tatínek. Ráda se směji, miluji kočky a psy. Jsem náročná sama k sobě, zodpovědná a nesnáším nespravedlnost.

Elena Jirková

průvodkyně

elena.jirkova[zavináč]scioskola.cz

Konzultační hodina pro rodiče: středa 12:57 – 13:57

Ve ScioŠkole se budu věnovat menším dětem, kde společně budeme objevovat svět čtení, psaní a počítání. Pozvánku jsem zaslala i největším dětským společníkům smíchu, radosti, spontaneitě a zvídavosti.

Miluji cestování, dobré filmy a sdílení s lidmi. Když jsem se jednou zeptala zenového učitele, co má člověk dělat na své životní pouti, aby žil smyslu plný život, řekl: „Dělej věci celým svým srdcem a nikdy neuvěř, že už jsi na něco přišla. Buď otevřená.“ A tak z tradičního školství „my dospělí víme“ se těším na svět „děti vědí“ plný her, povídání, spolupráce a kreativity. Bude mi ctí je v tom doprovázet.

Eliška Grödlová

průvodkyně

eliska.grodlova[zavináč]scioskola.cz

Konzultační hodina pro rodiče: úterý 14:00 – 15:00

Moc se těším na to, že nás všechny bude zase bavit chodit do školy. Že budeme společně poznávat, vyrábět a užívat si všeho, co nás baví. Mám ráda les a ráda se chodím dívat na divadlo, nejraději na loutky. Ráda čtu, nejradši knížky, kde jsou draci a kde se báje mísí s realitou. Z příběhů mám oblíbeného Čaroděje Zeměmoří. Ráda prozkoumávám tajuplnosti literatury a divadla, čemuž jsem se věnovala i na škole. Do ScioŠkoly si přeji přinést radost, bezpečí a doufám, že spoustu dalších zajímavých věcí 🙂 Těším se na dobrodružnou cestu před námi!

Helena Maternová

průvodkyně

helena.maternova[zavináč]scioskola.cz

Konzultační hodina pro rodiče: pondělí 11:40 – 12:25

Provádím studenty třetího trojročí zejména spletitým světem matematiky. To může být pro někoho země přísně logická, geometricky přesná a přehledná, ale pro jiného kraj vysoko navrstvených strašidelných záhad. To se však dá říci téměř o každé oblasti lidské činnosti a je to tak přirozené. Mojí snahou je pomoci najít každému studentovi tu cestičku, která bude právě jeho a po které bude kráčet s radostí. A až dojde na místo, kde cestička základní školy přechází ve zpevněnou cestu vyššího vzdělání, aby se nebál, co zas bude, ale aby věděl, že všechno jde, když se chce. Důležité je, aby chtěl chtít :).

Iveta Štamposká

hospodářka

+ 420 702 717 343

iveta.stamposka[zavináč]scioskola.cz

Jsem moc ráda, že jsem se stala součástí tohoto skvělého projektu. Každé dítě je jedinečné, každé vyniká v jiných směrech. Jsem přesvědčená, že nejdůležitější je probudit a podporovat v dětech zájem o vzdělání, o život. Vzdělání je objevování, vzdělání obohacuje, vzdělání je cesta životem.
Myslím si, že americký humoristický spisovatel Charles Farrar Browne vystihuje nejlépe to, co si myslím, že je pro každou školu důležité: „Průměrný učitel vypráví. Dobrý učitel vysvětluje. Výborný učitel ukazuje. Nejlepší učitel inspiruje.“
Budu nadšená, když každé ráno uvidím ve dveřích rozjasněné a zářící děti, které se těší do školy, ne proto, že dnes mají suplování na matematiku či dějepis, ale proto, že se těší na další projekty a informace, které se dozví, na kamarády a na spolupráci s nimi a svými průvodci.

Jan Prokopec

průvodce pro tělocvik, projekty a pobyty v přírodě

jan.prokopec[zavináč]scioskola.cz

Konzultační hodina pro rodiče: čtvrtek 14:07 – 15:07

Proč pracuji ve ScioŠkole?

Protože chci, aby má práce měla přesah, a vidím vliv Scioškoly na mé vlastní děti. Moc se mi líbí možnost dětí zapojit se do fungování celého chodu školy a důraz na jejich zodpovědnost, samostatnost a na to, aby pochopily, proč věci dělají, ne jenom proto, že to po nich někdo chce. A v neposlední řadě oceňuji možnost pracovat ve skvělém týmu, kde se navzájem inspirujeme.

Od dětství jsem rád v pohybu a miluji hory. Jako bývalý profesionální voják mám za sebou několik kurzů pro přežití a zkušenosti s pobytem v přírodě za každého počasí. Ve ScioŠkole povedu kroužek pro fyzické hry tátů s jejich dětmi. Mimo práci průvodce jsem facilitátorem večerů pro muže v Praze, organizuji Taťkárium, pracuji pro Mužský kruhu, podílím se na projektu Škola kojota. Práce s chlapi a dětmi mě prostě baví a nabíjí.

Mým záměrem je, aby děti objevily radost z pohybu a na tělocvik se těšily. Zároveň, aby pomocí pohybu poznávaly své hranice, měly možnost je v bezpečném prostoru, a s mojí podporou, pomalu posouvat dál. V neposlední řadě je chci vést k tomu, aby se naučily spolupracovat jako tým a navzájem se podporovaly.

Kateřina Vodičková

průvodkyně

katerina.vodickova[zavináč]scioskola.cz

 

Lucie Jindrová

průvodkyně

lucie.jindrova@scioškola.cz

Konzultační hodina pro rodiče: čtvrtek od 14:00 do 15:00

Vyrostla jsem v alternativní škole a sama jsem si vyzkoušela, co dokáže vnitřní motivace. Všechny ostatní schopnosti a dovenosti, které jsem nezískala v této škole, mě naučil skauting. Brzy bych se měla stát plnohodnotnou učitelkou 1. stupně a je pro mě důležité, abych byla součástí školy, která žákům ukazuje věci v souvislostech a především je připravuje na život.
Baví mě pozorovat všechny procesy, které naší mladou školu utváří. Učím se trpělivosti. Ráda hraju na klavír a zpívám si. Když mi zbyde čas, kouknu se do mapy a jedu na výlet.

Magdalena Doubnerová

průvodkyně (v současné době na MD)

magdalena.doubnerova[zavináč]scioskola.cz

Jako dítě jsem ve škole nepatřila zrovna k vzorným studentům se samými jedničkami. A to zejména proto, že mi to, co jsme se ve škole učili a způsob, jakým jsme se učili, nedával smysl. Nedávalo mi smysl drtit se nazpaměť látku, kterou učitelé uvedli slovy: “Tohle v životě nikdy nebudete potřebovat, ale musíte to umět.”
I proto jsem byla nadšená, když jsem objevila ScioŠkolu a zjistila, že tady můžu dělat věci jinak.

Baví mě poznávat a učit se společně s dětmi znovu a jinak. Nestačím žasnout nad tím, jak velký kus cesty jsou schopné ujít za hodinu, měsíc, za rok…a jsem moc vděčná, že je na téhle cestě můžu provázet.

Ve škole mě najdete v angličtině u 4.-8. třídy a na projektech.

 

Markéta Doubnerová

průvodkyně

marketa.doubnerova[zavináč]scioskola.cz

Konzultační hodina pro rodiče: úterý 14:00 – 15:00

Moc se těším, až budeme s dětmi objevovat svět a společně hledat odpovědi na otázky jako: co se jí v Burkina Faso, jak funguje lišejník nebo jak sestavit budku pro ptáky, co sedají na blízkém stromě. Těším se, že budu pro děti průvodkyně na jejich cestě k poznání sebe samých, toho, co je baví a naplňuje.

Do ScioŠkoly přicházím po klikaté cestě, přes hory a moře, na které jsem se učila o outdoorovém vzdělávání, o rybácích, fjordech, životě na ostrovech a na lodi a o lidech minulých i současných. V batohu si kromě botanických průvodců, kusu provázku a pastelek nesu taky velké nadšení a radost z poznávání všeho nového.

Martina Pánová

průvodkyně

martina.panova[zavináč]scioskola.cz

Michal Chalupa

průvodce

michal.chalupa[zavináč]scioskola.cz

Konzultační hodiny pro rodiče: středa 13:00 – 16:00

Díky Scio škole se mi splnil můj velký sen – pomáhat dětem. 

Když jsem byl stejně starý jako naši žáci, škola mě moc nebavila. Sedět v lavicích a přepisovat zápisy z tabule do sešitu – to nebylo nic pro mě. Proto jsem moc rád, že ve Scio se to snažíme dělat jinak. Snažíme se děti připravit na život jaký je a neučit je zbytečné věci. Děti mi často oponují, že jim tvrdím, že je budu učit jen to, co je podstatné, ale to co řešíme zrovna teď, důležité není. Můj největší cíl není to, aby se děti naučily, co s nimi řeším, ale hlavně to aby pochopily, proč se to učí. 

Velmi rád si s dětmi povídám, protože aniž by to věděly, jsou velmi inspirativní. 

Nejčastěji mě najde u mladších dětí, kterým budu pomáhat s matematikou. Zároveň velmi rád pomůžu i dětem, které ve škole potřebují větší podporu. 

Jelikož mým velkým koníčkem je také běh, budu pro žáky rád vymýšlet různé pohybové aktivity, kde by mohli získat lásku k pohybu. Protože si myslím, že děti se naučí více venku, kde mohou pozorovat skutečný život .

Miroslava Filipová

průvodkyně

miroslava.filipova[zavináč]scioskola.cz

Konzultační hodina pro rodiče: středa 14:00 – 15:00

Už od puberty mi všichni říkali, že se ze mě určitě stane učitelka. Možná částečně i ve snaze žít svůj život sama a neplnit představy ostatních, jsem se učitelkou nestala. Teď jsem se ale stala průvodkyní a moc se těším na školu, kam se děti i dospěláci budou těšit.

Do nové ScioŠkoly bych chtěla přinést radost, optimismus a nadšení pro poznávání přírody. Ráda bych také uplatnila své zkušenosti ze skauta a s dětmi si hodně hrála a dělala blbosti, protože vím, že je to kolikrát důležitější než odmocniny, deriváty a částice.

Mým cílem je přispět k radosti dětí ze života tím, že se školy a učení nebudou bát. Pomoct k rozvoji mladých lidí, kteří si budou umět obhájit svůj názor a žít v tomhle krásném, ale občas šíleném světě šťastně.

Pavla Kafková

průvodkyně v klubu

pavla.kafkova[zavináč]scioskola.cz

Pracuji ve školním klubu a se sedmáky se potkávám na samorostu. Ráda si s dětmi zahraju deskovou hru, prohlédnu knížku, popovídám si.

Před rokem jsem navštívila scioškolu na Praze 9 a od té doby jsem snila o tom, že jednou budu v takové scioškole pracovat. Okouzlila mě svoboda spojená s odpovědností, velký prostor pro tvořivost, nové nápady, ochota dětí i dospělých vycházet vzájemně vstříc potřebám. Tonucci ve své knize Vyučovat nebo naučit píše, že když pedagog přijde ve svůj první pracovní den do školy, začne učit přesně tak, jak on sám byl ve škole učen. Chtěla bych tohle v sobě změnit. Navzdory tomu, jak jsem se celý život ve škole učila a jak se vyučuje na univerzitě, kterou navštěvuji, chtěla bych se stát pedagogem, který k vyučování přistupuje kreativně, s otevřenou myslí, a s vědomím, že ví, co dělá a proč to dělá.

Petra Grabačová

poradkyně pro vztahy, školní psycholožka

petra.grabacova(zavinac)scioskola.cz

Mojí prací ve Scioškole je napomáhat dobrým vztahům mezi dětmi, i mezi průvodci, aby tu všem bylo dobře. Jsem tady pro ostatní, ráda jim naslouchám, ať už přicházejí s úsměvem nebo vztekem a pláčem. Pomáhám jim najít řešení, když se ocitnou v nepříjemné situaci, kterou sami neumí vyřešit.  Těší mě povídat si s dětmi o světě, který nás obklopuje, o vztazích, o tom, jak v dobrém fungovat mezi ostatními.

Scioškola je inspirativním prostředím, kde se děje mnoho akcí a změn, já bych sem pro děti i dospělé chtěla vnášet bezpečí a stabilitu. Kromě práce ve Scioškole vedu preventivní a vzdělávací programy a mám vlastní homeopatickou praxi.

Ve volném čase ráda chodím do přírody se svou rodinou, tancuju, jezdím na běžkách, medituju a objevuju všechny krásy světa.

Václav Louda

průvodce v klubu

vaclav.louda[zavináč]scioskola.cz

Celý život mě baví se učit. Můj problém však byl, že všechny vzdělávací instituce mě chtěly hlavně testovat a učení bylo vedlejší. Jako malý jsem si říkal, že to všechno, co se nelíbí nám dětem, se přece nemohlo líbit i dnešním dospělým, a je od nich tedy nefér, že nás v tom nechají, když vědí, že jich se to již netýká. Mám tedy velkou radost, že můžu být součástí Scioškoly, která na učení se a objevování klade důraz.

Chci dětem pomáhat se rozvíjet, inspirovat je a podporovat je v hledání nových vlastních cest. Skvělé na tom je, že to samé ony dělají nevědomky pro mě. Těším se tedy na to, že konečně budu patřit do školy, kde se můžu neomezeně učit, a že můžu mít pocit, že to celé má smylsl. A kdo říká, že ti malí toho mají méně co říci, než mnozí ti velcí?

Zuzana Vihanová

Průvodkyně

zuzana.vihanova[zavináč]scioskola.cz

konzultační hodiny: dle domluvy

Na Scioškole se mi líbí především její otevřenost, ochota nepřestávat hledat a prozkoumávat nové cesty. Jsem ráda, že mohu být součástí tohoto živého, vyvíjejícího se organismu. Těší mě poznávat spolu s dětmi nepředvídatelný svět, který nás obklopuje. Věřím v sílu motýlích křídel – každý svým malým přispěním svět kolem nás neustále měníme a tvarujeme. Chci dětem pomoci rozvinout svá křídla tak, aby se na ně při svém letu mohly spolehnout.

Pokud nejsem v první třídě, najdete mě někde jinde :-).

Janek Táborský

AJ, projekty, člen Rady pro scioškoly

 

jan.taborsky[zavináč]scioskola.cz

Škola je místem radostného poznávání, přátelských setkání a místem, kam se rádi vracíme… Třeba i po letech zavzpomínat si na hezké zážitky a na to, že: „Tady to vše začalo, tady jsem se naučil/a to důležité pro svůj život.“

Přesně takovou školu pomáhám vytvořit a těším se na naše společné zážitky a utváření naší ScioŠkoly. Přináším s sebou hezkou porci optimismu, nadšení hledat nové cesty a cestičky a také touhu hledat netradiční a neotřelou cestu ke vzdělávání. Vytrvalost, utuženou maratonskými běhy, a mnoho úhlů pohledu, vytříbených na mnoha zahraničních putováních cestou necestou…

„Těším se do školy!“ 😉

Krásné léto

Tým 3. ScioŠkoly Praha 6 vám rodičům i dětem přeje léto plné zážitků!

Kontakt

+ 420 702 717 343