Beseda s rodiči na téma Mýty ve vzdělávání (a nejen o nich)

publikováno: 15 / 4 / 2019

Rodiče scioškoláků mají řadu otázek, někdy nejistot, protože jsou někdy (i častěji) pod tlakem svých rodičů, sousedů, kamarádů. “Naše Anička už umí vyjmenovaná slova po “l”, náš Pepíček zvládá velkou násobilku ve třetí třídě” atd.

I to byl důvod, proč jsme na besedu přizvali našeho kolegu Andreje Novika ze Scio, který uvedené téma rozváží po školách (nejen ScioŠkolách).

Besedě jsme dali formát world café, jednotlivé debatní stoly měly témata:

• pravidla školy
  • komunikace škola – rodiče
  • Matematika Hejného metodou
  • samostatnost, zodpovědnost, plánování
  • znalosti a dovednosti, efektivita stylů, strategií + nezbytné penzum znalostí

Součástí byla úvodní aktivita s rodiči i závěrečná reflexe. A bonbónek: test znalostí napojený na výstupy RVP do 5. třídy – vyzkoušejte si, co si pamatujete:

1. Určete ve slově kořen, příponovou, předponovou a koncovku

PROCVIČOVÁNÍ

2. Vyhledejte základní skladební  dvojici:

TERMÍN DODÁNÍ ZÁVĚREČNÉ ZPRÁVY SE POSOUVÁ NA 14. ČERVNA 2019.

3. Vyřešte příklad:

Na pochodovém cvičení jde skupina žáků z třídy 5. C stálou rychlostí takovým tempem, že ujdou první dva kilometry za 14 minut a 10 sekund.

za jak dlouho ujdou 7 kilometrů? Čas zapište v minutách a sekundách.
za jak dlouho ujdou 800 metrů? Čas zapište v minutách a sekundách.

Beseda s rodiči na téma Mýty ve vzdělávání (a nejen o nich)

Rodiče scioškoláků mají řadu otázek, někdy nejistot, protože jsou někdy (i častěji) pod tlakem svých rodičů, sousedů, kamarádů. “Naše Anička už umí vyjmenovaná slova po “l”, ná..