Uspávání ježků i prvňáčků

publikováno: 2 / 11 / 2018

Přišel podzim a  s ním otázky a odpovědi dětí, přesněji prvňáčků: co se děje na podzim v přírodě a co dělají zvířata? Vzhledem k tomu, že naším prvním letošním projektem jsou ježci, bylo jasné, že budeme mluvit i o jejich zimním spánku. Děti si vyrobily malé ježečky, pro ježky domky z listí a pro rodiče ježky bramborové, tedy částečně jedlé.

A včera nastala velmi důležitá akce. Vypravili jsme se společně s ježky a rodiči, samozřejmě vybaveni lampiony, na nedalekou louku uložit ježky pod strom. Náš malý ježko-lampionový průvod se sunul pomalu hlemýždím tempem, lampiony občas zhasly, občas někdo zakopnul a nakonec se ozvalo zoufalé: Mami, já mám hlad! Dorazili jsme pod ježčí strom, děti opatrně uložily své pichlouny a trochu je zahrabaly do listí. Jenže, zkuste mrňousům vysvětlit, že je tam mají nechat. Nemyslitelné, neproveditelné. Takže všichni pichláči se vrátili do rukou svých stvořitelů a doputovali zpátky do školy.

U dveří nás vítaly svítící dýně, které vydlabali ostatní scioškoláci. Všichni jsme se i s rodiči nahrnuli do první třídy a tam už bylo přichystané občerstvení. dýňový koláč, minihoustičky s dýňovou pomazánkou, záviny sladké i slané, ovoce, zelenina, čaj, prostě hody. A jak to bylo dál? Najedli jsme se, zalezli do spacáků (bez ježků), vzali si své plyšáky a spali a spali až do rána.

ScioŠkola v Basileji

Poznámka: následující aktualitu napsaly děti v rámci PR odpoledky a text proto nebyl nijak upravován

Děti v sobotu odjely autobusem, do Švýcarska do Basileje. Odjížděly v 6:00.
Jely d..